unikkatil

unikkatil - Perballimi

rate me

T.B.A - Perballimi (Lyrics)

Typed By : BiG*NasTy

Na Hupen Shum Trim Ne Hije Ju Ka Pri

Nanat Majn Zi Kur Mesin Pa Fmi

Edhe Shqipja Vajton Me Zonin Qe E Lshon

Qdo I Ri Qe Shkon Kraht Ia Plagon

A Thua Pan Ata Masi Qi Ran

Çfar Gabimi Banë Nga Jeta Kur U Ndanë

Zoti Na Ka Thanë Vujtjet Na Mi Lanë

Ket Jet Qe E Bamë Perkohsisht Na Ka Dhanë

Mos U Nis Me Pri N'probleme Me Hi

E Kam Pa E Di Ashtu Ma Leht E Ki

Edhe Un Kam Kalu At Faz E Kom Jetu

Munohu Me Kuptu Hapi Vesht N'gom Mu

Nese T'prek N'familje Me T'drejt E Kie

Trut Mia Nxie Me Barut Alltie

Pra Bonu I Sinqert Kurrgjo Mos Ki Dert

Dita E Mir Dot Pret Ti Ta Gzojsh Si Mbret

Chorus:2X

Do T'vjen Me Kan O E Bardh

E Shoh Shum Qart Kjo Osht Tu Ardh

A Veq Ta Dia Kur Do Vjen

Do T'perballoja Dhe Qdo Sen

Background Sound : "I PANDEHUR A KI DIQKA

ME THAN PARA SE TE GJYKOHESH"

Jeta Osht E Shkurt Deshmoj N'ket Gjykat

Pse Mos Me Sill Kompasin E Mu Knaq Ne Ket Nat

Pse Me Nejt Rat Pse N'kom Mos Mu Qu

Pse Mos Me Bo Dallavere E Buk Sofer Me Pru

Pse Me Lakmu Pse Mos Mu Kon I Knaqun

Pse Un GJej Patate E Ky Tipi I Pasun

Pse Prangat Ne Duar Pse Un Fajtor

Jeta Osht E Till A? Zoti Prokuror

Siq E Pat N'ket Gjykat Fjalt Duhet Mi Majt

Nese S'don Mu Nda Me Shok Mi Lshu Ndjenjat E Mu Qart

Zemren Enden T'art Po I Hupe Krejt Qa Pate

Vet E Pate Se Ni Dit I Pagun Ato Mekate

Nuk Shes Men N'ven M'bjen N'men Ni Ide Qe T'jetoj

Nese Krejt Dyrt Me Mbyllen Ni Dritare E Krijoj

Fluturoj I Ndjeki Endrrat E Kur Nuk Preki N'tok

Ballafaqohem Me Jet Edhe Nese Eshte E Kot

Chorus:3X

Do T'vjen Me Kan O E Bardh

E Shoh Shum Qart Kjo Osht Tu Ardh

A Veq Ta Dia Kur Do Vjen

Do T'perballoja Dhe Qdo Sen<br />

<br />

Thanks to x_lee_rrebeli

Get this song at:  amazon.com  sheetmusicplus.com

Share your thoughts

0 Comments found