unikkatil

unikkatil - Besnik i Rruges

rate me

.....yeah unikkatil my shqipez 2po2 , that shqipe immortel

nobody can f**k with us shqipeee

Conqueror Records , 2 High Records

[Besniku]

Ja kan nis pom thojn bal , bonu real

a din qka hiqmu karit o zdral

ne ket loj jam kanibal n'rima jam banal

jam skandal i repit nacional

jam besnik i vargjeve t'mija edhe nje her

2po2 haver hajde shitmu gangster

e tani t'shti n'kerr e t'qoj dikun n'terr

ta shti kryt n'kontinjer edhe plumb n'goj merr

edhe t'qoj ne ferr , edhe s'bon ma sherr (haver)

besnik i rruges kshtu hak do t'nxerr

asgje fund nuk merr loja s'perfundon me kaq

une te qes haraq gjithmon kam qen rrugaq

u rrita si apaq n'bel mbaja nje shtatsh

dikur u be tete e nente milimietra kumor lujsha me letra

grithsha me kthetra , femnat ma t'mira si t'reja dhe t'vjetra

tash qe na ndajn kilomoetra kry mos um qo

se une ty te njo

e di qysh jeton , endrron por ankthi nuk te lshon

tash nese don 2po2-shit me ja hek 2 mbesin edhe 200mij ushtar

secili prej tyne ta jep nga nje plumb n'ball

mos u bon budall mos u fut aq fell ,

se nuk eshte mire me pas pun me 2po2 , rebel edhe immortel (haver)

REF: 2x

[UniKKatil]

[UniKKatil]

e kom pa ni anderr ku s'kish pas inatqor as njerz me dy ftyra

u idhnova kur u qova se me plot qef e kqyra

secili njeri i ka do vena tu-u-mshef mrena

aty ku i thot zemra dost na myte me rrena

rrebelin kur e ngojn thojn ngo sinqeritetin t'vertetin

pse e ka rrok gurbetin um vetin

kurr nuk isha ardh mos me pa met pa pare

pa hajgare e kom dost nime s'pata qare

moterqimt folin masi e din s'jom anej pari

kti shqiptari si vyn bari me kallxu qe si han kari

ama bash per kerkon ti sum ngon po um ndjen

1 her n'1mij vjet dikush sikur une len

e ska nevoj as mi dhon zor ,

kundershtart mi qit n'vorr masiv

sikur mizat me sprej

si-insekticid moralin jau thej

qimt e nanes kokan ajrokrema

une jom rrit me dema asi djema problema

uuu nime as gjimnazin se kom perfundu

e kom ni diplom fallc per pare ma kan qu

e do pleshta qe po folin dojn mem njollos famen

sa kom reputacionin une atyne jau ha nanen ( jom besnik )

REF: 2x

[UniKKatil]

edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj

bana besnik qimi nanes po si nxa bes kerkuj

ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku

se sa her qe keni fol veq jom permisu

[Immortel]

t'pa spjegushme nje gje n'zemer e kam

rruget ma dhan zdi as vet kush jam

mundohem ti kapna anes pozitive

po xhebraili um ngre n'anen negative

po sot jom i lumtur per gje te till

perveq 2po2 kam edhe unikkatil

e tash kush u ba reper gangster

me ju than t'parve ton bonu real haver a

bo bo bollll ma shuj ma mshele at goj ma

2po2-shin nuk guxon me ma sha ma

se kur t'thu 2HIGH thuaj bye bye

hip hop-it and die DIEE BITCH DIEEEE

mos me pyt pse pshtyj agresivitet

nga zemra se aspak s'eshte lehte

ma , se jeta me gezoj shum pak

ne qdo hap m'percjell antologjia 2pac

i lindur dhe rritur ne vranjevc

aty ku edhe engjujt veprojn keq dhee

s'eshte problem nese vdes kaq i ri

se do m'pushon trupi me Hip Hop Therapy

se kurr si kuptova rruget e jetes

me gjithat besnik i rruges dhe i vetvetes dhee

mos u bo armiku im o shoku im

se s'ka armatim qe mua m'jep perfundim YOOOOO

REF: 2x

[UniKKatil]

edhe koqe kur luj fjal prej zemre shkruj

bana besnik qimi nanes po si nxa bes kerkuj

ja di per ner krejt do pidhav qe m'kan kritiku

se sa her qe keni fol veq jom permisu

[UniKKatil]

haha e krejt ata qe skan ni mos ta nin kari shqipe

se ky osht veq fillimi<br />

<br />

Thanks to x_lee_rrebeli

Get this song at:  amazon.com  sheetmusicplus.com

Share your thoughts

0 Comments found